Prodej, komerční činžovní dům, 794 m2

ID 54077

Rýchorské náměstí, Žacléř Žacléř, 54201, Královéhradecký kraj

13 499 000 Kč
druhá fotografie nemovitosti třetí fotografie nemovitosti
 • Užitná plocha

  794 m2

 • Plocha pozemku

  261 m2

 • Dispozice

  činžovní dům

 • Stav objektu

  Před rekonstrukcí

Popis nemovitosti

Chtěli byste koupit komerční nemovitost, ze které je možno vybudovat bytové jednotky k pronájmu nebo nebo následnému rozprodeji v lokalitě s dobrou dostupností do horských středisek? Máme pro Vás k prodeji bývalý hotel Zacléř, umístěný přímo na náměstí, ve kterém je možno na základě již vydaného stavebního povolení vystavět až 11 bytů a velký střešní apartmán. Rekonstrukce byla započata - izolace základů, vyklizení a bourací práce.

Celková podlahová plocha objektu činí 794 m2.

Veškerá dokumentace je připravena vážným zájemcům dispozici.

Žacléřsko je místem zaslíbeným turistice; vznikají nové penziony a budují se cyklostezky a sportovní areály, vedle lyžařského areálu v Prkenném Dole vyrostl celoroční sportovní areál Bret. Do lyžařského areálu Prkenný důl se dostanete cca za 2 minuty autem, do areálu Bret cca za 3 minuty a do celoročního areálu Mladé Buky cca za 10 minut. Resort Černá hora/Pec pod Sněžkou je vzdálen cca 15 minut a Pec pod Sněžkou 25 minut.

V roce 2027/2028 by zde měl být dokončen úsek dálnice D11.

Oblíbeným cílem výletů je krkonošský hřbet Rýchory s Rýchorskou boudou a Dvorským lesem, zvaným též Rýchorský prales; jeho územím vás provede naučná stezka. Na opačné straně žacléřského průsmyku zve k výletu Královecký Špičák ve Vraních horách s krásným výhledem na Krkonoše.

Rýchorské náměstí v Žacléři lemuje několik roubených domů a barokní domy s podloubími, je tu klasicistní radnice, mariánský sloup a opodál muzeum a barokní kostel Nejsvětější Trojice s loretánskou kaplí. Na místě někdejšího hradu dnes stojí renesanční zámek s pseudogotickými prvky, který však není přístupný. V okolí Žacléře si prohlédnete dvě zajímavé technické památky. Tou první, starší, je dělostřelecká tvrz Stachelberg, součást předválečného pohraničního opevnění. Největší československou dělostřeleckou tvrz doplňuje naučná stezka Opevněné Trutnovsko. Druhou zajímavostí je Hornický skanzen v areálu dolu Jan Šverma. K vidění je expozice ve strojovnách a v šachetních budovách s původním strojním vybavením, z 52 metrů vysoké těžní věže jámy Jan je možné se rozhlédnout do kraje.

Doporučuji prohlídku. Více informací u makléře.
 

Parametry

Číslo zakázky54077
KategorieKomerční
PodkategorieČinžovní dům
Stav objektuPřed rekonstrukcí
Materiál stavbyCihlová
Vlastnictví Osobní
Budova Patrový
Energetická náročnostG
Umístění:Centrum obce