• +420 800 100 164
  • info@realityspolu.cz

Prodej, ostatní jiný, 912 m2, Jarní, Karlovy Vary, Karlovarský kraj [ID 27065]

Jarní, Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Info u realitního specialisty + provize RK

Videoprohlídka

Parametry

  • Plocha 912 m2
  • Cena Info u realitního specialisty + provize RK

Popis

Vila Pupp je samostatně stojící objekt v Karlových Varech, postavený počátkem 20. století. Nachází se nad tzv. Dorotinými nivami, ve svahu mezi Parkhotelem Richmond a Pražskou silnicí směřující do kopce k Hůrkám.
Vilu nechal pro svoji rodinu v roce 1914 postavit Julius Gabriel Pupp, spolumajitel jednoho z nejznámějších hotelů v Čechách Granhotel Pupp.
Nemovitost, postavena ve stylu Art deco, je typickou ukázkou stavební činnosti pro vyšší společnost z éry "zlatého věku" lázeňství v Karlových Varech.
Objekt včetně zahrady, altánu a oplocení s brankou je chráněn od roku 1992 jako kulturní památka České republiky.
Samostatně stojící budova zastřešená mansardovou střechou byla postavena na vysokém mohutném tarasu prudce se svažujícího terénu. Hlavní průčelí se nachází na západní straně. Ke vchodu do vily vede rozevřené schodiště se sloupcovým portikem, vynášejícím balkón s balustrádou. Na severozápadním nároží je nápadný mohutný rizalit vnitřního schodiště, prolomený ve středu vysokým oknem. Po stranách okna se nacházejí niky s antikizujícími plastikami. Rizalit schodiště je zastřešen stanovou střechou s atikou, kterou prolamuje trojúhelný fronton. Stavbě dominuje štíhlá hranolová věž, která přiléhá k jihozápadnímu nároží. Věž je zastřešena mansardovou jehlancovou střechou s atikou. Nároží je doplněno korintskými pilastry s dekorativními neorenesančními groteskami na podstavcích. Jižní průčelí je členěno navíc středním rizalitem s trojúhelným štítem, nároží je rovněž rámováno korintskými pilastry, v patře se nachází vysazený balkón. Z hmoty východního průčelí vystupuje půlkruhový rizalit jídelny zakončený balkónkem. Okna, štíty a římsy jsou doplněny množstvím neorenesanční štukové výzdoby. Objekt je obklopen ohrazenou zahradou. Do rozlehlé, přírodně krajinářským způsobem upravené zahrady, se sestupuje z terasy po trojramenném schodišti s balustrádou.
Během uplynulého století sloužila vila nejen k luxusnímu bydlení, ale po prodeji v roce 1926 také německým lázeňským hostům, po válce a znárodnění jako ubytovna, internát a nakonec jako dětský domov. Záchranou pro tuto jedinečnou vilu a celou její úžasnou stavební historii a architekturu, se stal až nový a zároveň současný majitel, který započal kompletní podrobnou a rozsáhlou rekonstrukci na bázi nejmodernějších materiálů a technologií, aby výsledný efekt byl opět známkou komfortu a luxusu. Tento záměr se maximálně povedl. Vila Pupp je připravena na finální vnitřní architektonické úpravy pro tu nejnáročnější klientelu.

Stáhnout PDF

Podrobnosti

  • Kategorie: Ostatní
  • Podkategorie: Jiný
  • Energetická náročnost: E
  • Možnost hypotéky: Ano

V blízkosti

Lokace

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace