Prodej, komerční činžovní dům, 940 m2

ID 57371

náměstí Svobody 40/10, Vimperk Vimperk I, 38501, Jihočeský kraj

Info u specialisty
druhá fotografie nemovitosti třetí fotografie nemovitosti
 • Užitná plocha

  940 m2

 • Plocha pozemku

  882 m2

 • Dispozice

  činžovní dům

 • Stav objektu

  Před rekonstrukcí

Popis nemovitosti

V exkluzivním zastoupení majitele nemovitosti si vám dovoluji nabídnout velmi zajímavou investiční příležitost v podobě koupě bytového domu s komerčním prostorem na náměstí Svobody ve městě Vimperk, které je nazýváno bránou Šumavy.

Částečně podsklepený dům s celkovou podlahovou plochou více než 940 m2 stojí na pozemku o výměře 882 m2, je tvořen čtyřmi podlažími a aktuálně zde probíhá rekonstrukce. Zastavěná plocha hlavní stavby je 502 m2 a plocha vedlejší stavby na nádvoří je 143 m2.

Ve sklepě s oknem na náměstí, který je možné komerčně využít například jako vinárnu nebo malou diskotéku, je 78 m2 podlahové plochy.

V přízemí, jehož dvě části odděluje průjezd do nádvoří, je celkem 332 m2 podlahové plochy, jsou zde budovány 4 bytové jednotky o dispozicích 1+KK, 2+KK a 3+KK. V přízemí je dále komerční prostor se vstupem přímo z náměstí, ve kterém je možné provozovat například bistro nebo kavárnu.

V druhém nadzemním podlaží je v rekonstrukci 5 bytových jednotek na celkové podlahové ploše 245 m2. Dispozice těchto jednotek je mezonetový 1+KK, 2+KK a 3+KK.

Pod střechou, která byla rekonstruována před 10-ti lety, je po celé ploše obytné podkroví, které svou výškou umožňuje vybudovat nejméně 10 pokojů například k provozování penzionu nebo ke krátkodobému ubytování.
Na nádvoří domu, na které vede průjezd z náměstí, je možné vybudovat 7 parkovacích míst, případně prostor nabízí další možnosti komerčního využití.

V rámci dokončené první etapy rekonstrukce bylo proinvestováno cca 12 mil. Kč, těsně před dokončením je vytápění celého domu tepelnými čerpadly a do realizace prodeje budou dokončeny první 2 bytové jednotky. Dále je dokončena mimo jiné kompletní výměna oken, odsanovaný průjezd, konstrukce bytových teras a pavlače, po celém domě byly nově rozvedeny inženýrské sítě a nově opravený průchozí komín. Dále je zde k dispozici nakoupený izolační a další stavební materiál. K rekonstrukci je stavební povolení a schválená kompletní projektová dokumentace.

Město Vimperk leží v blízkosti Národního parku Šumava a je vyhledávanou lokalitou k ubytování pro zimní i letní turistické nebo sportovní aktivity. Známé lyžařské středisko Zadov je vzdálené 14 km, skiareál Nové hutě 12 km, Kvilda 20 km a na německé hranice na přechod Strážný je to 23 km.

Pro více informací mě prosím kontaktujte, rád Vám nemovitost blíže představím při osobní prohlídce. Součástí mé práce je zajištění nejvýhodnějšího financování i u tohoto typu nemovitosti a v neposlední řadě poradenství ve využití dotačních titulů, které zde mohou tvořit významný podíl na budoucích nákladech.

Parametry

Číslo zakázky57371
KategorieKomerční
PodkategorieČinžovní dům
Stav objektuPřed rekonstrukcí
Materiál stavbySmíšená
Vlastnictví Osobní
Budova Patrový
Sklep Ano
Půdní vestavba Ano
Možnost hypotéky Ano
Energetická náročnostG
Odpad:Veřejná kanalizace
Topení:Lokální elektrické
Voda:Místní zdroj
Zpevněná komunikace:Dlážděná
Zařízení:Ne
Umístění:Centrum obce
Okolní zástavba:Obchodní a obytná
Parkovací místo:7
Rok rekonstrukce:2021

Dostupnost

Autobus:Ano
Zpevněná komunikace:Ano
Vlak:Ano